Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 754766
Kurum Adı : Şahnahan İlkokulu
Telefon : 04222951321
Faks : 042229510550
WEB Adresi : http://sahnahanilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Şahnahan beldesi/MALATYA

VİZYON
OKULUMUZUN MİSYONU HEDEFLİYORUZ Kİ… Çağdaş eğitim amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış, teknolojik yeniliklere açık ve bunları kullanabilen , sürekli öğrenmeye ve kendini geliştirmeye istekli, kendisi ve çevresi ile barışık, sosyal becerileri güçlü, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi ve çalışkan öğrencileri, bireysel gelişim özelliklerini dikkate alarak özenle yetiştirmek. Öğrencilerimizin temel akademik bilgi ve becerilere sahip olmalarının yanı sıra kendisine ve başkalarına değer veren okulu ve öğrenmeyi seven moral ve ahlaki değerlere sanata ve insanlığa sahip çıkan birer birey olmaları için çalışıyoruz. Misyon bir okulun “Neden varız?” sorusunu cevaplandıran ifadedir. HER FERT BİR DEĞERDİR. ÇOCUK; GELECEKTİR, GÜVENDİR. EĞİTİME AYRILAN HER BİR EMEK, KAYNAK ; KAZANÇTIR.

MİSYON
OKULUMUZUN VİZYONU HEDEFLİYORUZ Kİ… Atatürk ilke, inkilap ve ideallerine bağlı, görev ve sorumluluğunu bilen, insanlara ve çevreye saygılı iyi vatandaşlar yetiştirmek. Öğrencilere bilgi kaynaklarına ulaşmayı, araştırmayı öğrenmeyi öğretmek, öğrenilen bilgilerden yeni deneyler, yeni projeler, yeni bilgiler üretebilmek. Öğrenci ve velilerin okulun üyesi olmalarından dolayı kendilerini mutlu hissetmelerini sağlamak. Türk Milli Eğitimine katkıda bulunmak, diğer eğitim kurumlarına örnek olmak. Eğitimiyle, disipliniyle, başarısıyla, spor ve sosyal etkinlikleriyle çevrede tanınan, sevilen ve tercih edilen bir okul; bilim ve kültür merkezi olmak.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Soba
Öğretim Şekli : ikili
Ders Başlama ve Bitiş Saati :
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 15 km
Ulaşım : Öğretmenler için 2 adet servis mevcuttur. Şahnahan Beldesine ait otobüsler Çevreyolundan her yarım saatte bir mevcuttur.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Şahnahan beldesi http://www.sahnahan.bel.tr/